pl de ru

Witaj

Produktów w koszyku: 0 szt.
Suma: 0

 
budmar
budmar budmar budmar budmar budmar
budmar

Putzmeister P715

Ten, kto twierdzi, że pompy do betonu są duże i nieruchawe, nie zna jeszcze pompy P 715. Jest ona dokładnym przeciwieństwem tego twierdzenia: kompaktowa i bardzo mobilna. Ale pomimo małych wymiarów i niewielkiego ciężaru dane o jej wydajności są jednoznaczne: do 68 bar ciśnienia pompowania oraz do 18 m3/ h wydajności pompowania – a zatem prawdziwie mocna pompa.

Więcej szczegółów

Ten, kto twierdzi, że pompy do betonu są duże i nieruchawe, nie zna jeszcze pompy P 715. Jest ona dokładnym przeciwieństwem tego twierdzenia: kompaktowa i bardzo mobilna. Ale pomimo małych wymiarów i niewielkiego ciężaru dane o jej wydajności są jednoznaczne: do 68 bar ciśnienia pompowania oraz do 18 m3/ h wydajności pompowania – a zatem prawdziwie mocna pompa.
Pompa P 715 stanowi idealne połączenie sprawdzonego rozwiązania technicznego i przemyślanej konstrukcji. W tym przypadku po raz  pierwszy udało się zainstalować wydajny układ mechaniczny, który stosowany jest na całym świecie w tysiącach dużych pomp do betonu firmy   Putzmeister, w tak małej przestrzeni.
Rodzaje zastosowania
P 715 jest to bardzo wszechstronna pompa. Tłoczy i natryskuje beton o uziarnieniu do 16 mm. Dzięki temu ma dużą przewagę nad innymi systemami pompowania. Pompy ślimakowe i większość pomp tłokowych może przykładowo tłoczyć tylko materiał o uziarnieniu do
ok. 8 mm. Pompa P 715 posiada tak zwane uszczelnienie automatyczne. Ponadto w tym systemie można bez problemu tłoczyć również bardzo rzadkopłynne media, jak osady lub jastrych płynny. Poprzez doskonałe uszczelnianie zapobiega on wytłaczaniu materiału oraz zmniejsza niebezpieczeństwo zatkania. Dzięki tym właściwościom pompa P 715 wypełnia dotychczasową lukę pomiędzy pompami ślimakowymi i małymi pompami tłokowymi oraz dużymi pompami do betonu.
Obsługa
Ten, kto po raz pierwszy widzi pompę P 715, jest zaskoczony. Jej wygląd i wielkość przypominają raczej nowoczesny, kompaktowy przenośnik jastrychu, niż klasyczną pompę do betonu. Ale to nie przypadek, ponieważ opracowanie pompy P 715 było zainspirowane funkcjonalnym i udanym projektem przenośnika jastrychu Mixokret naszej firmy. W wyniku tego powstała bardzo kompaktowa, mocna i zamknięta w sobie konstrukcja. Sam wygląd pompy P 715 rzeczywiście świadczy o tym, że może ona wiele zaoferować.
niezawodny transport
Pompie P 715 daliśmy stabilne i nadające się do jazdy pod drogach podwozie oraz wytrzymały hamulec najazdowy. Dzięki temu może ona
być holowana nawet samochodem osobowym całkowicie bezpiecznie i spokojnie. Podwozie o dużym prześwicie i jej mały ciężar niezwykle ułatwiają manewrowanie na placu budowy.
prosta obsługa
Dla tych co jeszcze nie wiedzą: nasze przenośniki jastrychu Mixokret zaliczane są do maszyn szczególnie łatwych w obsłudze. Dlatego udaną
koncepcję „uchwytu TARGA” zastosowaliśmy również w P 715. W „uchwycie TARGA” umieściliśmy całą instalację elektryczną i układ sterowania pompy P 715. Wszystkie elementy obsługi i kontroli są umieszczone ergonomicznie i logicznie po jednej stronie. Wszystko jest w zasięgu wzroku i w zasięgu ręki. Dobrze czytelne przyrządy analogowe i wytrzymałe przełączniki chronione są wytrzymałą klapą. Główna  zaleta: maszynę można eksploatować również przy zamkniętej klapie. Przyrządy pozostają czyste i nie ma niebezpieczeństwa, że zostaną uszkodzone.
Wytrzymały układ mechaniczny
Cały system zaprojektowany jest w taki sposób, że nawet przy ciężkiej pracy ciągłej jest niezawodny. Przy doborze podzespołów i  komponentów zwracaliśmy uwagę na to, aby stosować wyłącznie elementy charakteryzujące się bardzo dużą wytrzymałością i długim okresem użytkowania. Dzięki temu zmniejszone jest zużycie, co z kolei wpływa na zmniejszenie kosztów i czasu przestojów maszyny.
Wysokowydajna pompa tłokowa firmy Putzmeister ma np. chromowane twardo cylindry. Opatentowany pierścień automatyczny przy zwrotnicy rurowej S doszczelnia się samoczynnie i tym samym automatycznie wyrównuje występujące zużycie.
praktyczna pokrywa
Ta piękna pokrywa również pochodzi z urządzenia Mixokret. Wykonana jest ona w całości z wytrzymałego ale lekkiego tworzywa sztucznego. Dzięki temu charakteryzuje się ona nie tylko małym ciężarem, ale również bardzo dużą stabilnością. Jest ona nierdzewna, a jej udany kształt mówi sam za siebie.
inteligentne kierowanie powietrzem
Kształt pokrywy ma jeszcze więcej zalet. Całą wentylację maszyny ukształtowaliśmy w taki sposób, aby gorące powietrze wylotowe i spaliny nie były kierowane na operatora. Pompa P 715 zasysa chłodne powietrze w strefie bezpyłowej, z przodu przy dyszlu. Chroni to przestrzeń wewnętrzną przed zanieczyszczeniem i silnik otrzymuje zawsze czyste, chłodne powietrze. Następnie gorące powietrze wylotowe wraz ze spalinami z silnika wysokoprężnego wydmuchiwane jest u góry przy „uchwycie TARGA”. 
proste czyszczenie
„Opływowy” kształt pokrywy został zaprojektowany nie tylko z przyczyn estetycznych. Raczej całkiem świadomie zrezygnowaliśmy ze zbędnych krawędzi, aby zanieczyszczenia i pył nie miały żadnej powierzchni przywierania. Ponadto gładki lakier można bardzo łatwo oczyścić. A propos czyszczenia: opcjonalnie dostarczamy pompę P 715 również z wbudowanym wysokociśnieniowym urządzeniem czyszczącym. Ciśnieniem do 140 bar można spłukać nawet największe zanieczyszczenia. Wystarczy podłączyć do pompy P 715  wysokociśnieniowy przewód giętki i rozpocząć czyszczenie. W ten sposób można przykładowo wypłukać lej maszyny. Dla jeszcze większego  ułatwienia pracy, można odchylić górną część leja na bok. Następnie należy po prostu wypłukać resztki betonu poprzez klapę czyszczącą przy leju.
 
DANE TECHNICZNE
Teort. Natężenie pompowania - 17,4m3/h
Teort. Cięnienie pompowania - 68 bar
Maks. uziarnienie - 16 mm
Cylinder tłoczny - 2 cyl. pompa tłokowa napędzana hydr.
Suw tłoka - 700 mm
Suwy tłoka na minutę - makx. 26
Napęd - 3-cyl. silnik wysk. Deutz F3M 2011
Pojemność leja - 250L ,
Ciężar własny - 1850 kg